Vanapagana õpperada (3 km)

Järvamaa, Sakala puhkeala
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Ringikujuline ca 3 km pikkune Vanapagana õpperada on mõeldud loodus- ja pärandkultuurihuvilistele matkajatele. Rada kulgeb mööda metsa, vahelduseks läbib ka endist Tõrvaaugu küla ning on läbitav ainult jalgsi. Rajal asuvad infoalused annavad lühiülevaate ala loodus- ja ajalooväärtustest  ning annavad vastuse Tõrvaaugu küla saamisloole. Samuti võib rajalt leida nii mõnegi marja- ja seenekoha.  Rada on tähistatud punase-kollase värviga madalatel postidel.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedTee ääres
Varustusinfoalused
Telkimisvõimalus Lähim telkimis- ja lõkketegemisvõimalus on Metsavenna lõkkekohas.
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRajal asuvad infoalused annavad lühiülevaate ala loodus- ja ajalooväärtustest  ning annavad vastuse Tõrvaaugu küla saamisloole.
Marjad-seenedSeened
LisainfoMetsamaja kasutaja saab rajale minna Vanapagana metsamaja juurest, teised huvilised aga Rassi küla keskelt endise Kabala metskonna kontori ja pargi vastast. 
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtRassi küla Türi vald, Järvamaa
Objekt nr 8 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusTõrvaaugult sõita 1 km Türi poole ja sealt näitab viit vasakule Vanapagana suunas. Türi poolt tulles pöörata Säreverest Pärnu poole ja 3 km pärast vasakule Rassi suunas ning sõita ca 18 km, kuni näitab viit paremale Vanapagana metsamaja poole.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.632365
pikkuskraad: 25.368015
L-EST 97 x: 6499977 y: 579453