Piusa muuseumikoobastik

Piusa KOOBASTESSE (allmaakaeveõõntesse) SISENEMINE ON KEELATUD!
Piusa koobastiku looduskaitsealal on keelatud ka ATV-ga liikumine!
Palume kõiki metsas liikujaid ettevaatlikkusele, kuna üleüldise lumerohkuse tõttu on hulgaliselt teedele paindunud/murdunud puid ning okstele külmunud lumi võib põhjustada ootamatuid murdumisi. Kohati võib lumerohkuse tõttu ajutiselt puududa ligipääs objektidele.
Muuseumikoobastik koos külastuskeskuse ja matkarajaga on põnev koht igale külastajale.
Telefon+372 5304 4120 Piusa külastuskeskus
Objekti tüüpMuu
Parkimisvõimalused15 autole
VarustusKülastajatele on rajatud vaateplatvorm ja kuivkäimlad. Koobaste lähedal on ligi 2 km pikkune matkarada, mis on varustatud puidust suunavate viitadega ja rada tutvustavate infotahvlitega.
Lõkkekoht Läheduses asub Piusa lõkkekoht.
Matkavõimalus Piusa matkarajal
VaatamisväärsusedPiusa koopad, nõmmemetsa kooslused
LisainfoVaata Piusa külastuskeskuse lehelt. 
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudTutvu kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtVõru vald, Võrumaa. Objekt nr 32 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Räpina-Koidula mnt ja keerata Karisillalt Põlva suunas. Sõita 7 km edasi, seejärel hoida vasakule Orava poole. Sõita 10 km Oravale, sealt keerata vasakule Piusa suunas. Sõita veel umbes 2,5 km, kuni jõuate Kliimani ja keerata paremale Piusa suunas. Umbes 3 km pärast juhatab Piusa muuseumikoobaste viit vasakule, 100 m pärast oletegi kohal. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.841538
pikkuskraad: 27.467440
L-EST 97 x: 6416407.7 y: 705860.3