Avasta kevadine Karula!

Kaugel suurtest keskustes, metsade ja küngast keskel asub imeline Karula. Tartu poolt Karulale lähenedes keera Kanepis Tartu –Võru maanteelt kõrvalteele ja sõida Karulasse läbi Urvaste ja Vana-Antsla. Antslast läbi sõites hoia Haabsaare peale. Urvastest läbi sõites põika korraks teelt kõrvale ja heida pilk ka Eesti võimsaimale puule – Tamme-Lauri tammele.

Karula rahvuspargi avastamist alusta Ähijärvelt, kus asub rahvuspargi külastuskeskus ja saavad alguse mitmed matkarajad. Juba külastuskeskuse ümbrus väärib vaatamist ja kaldapealne uudistamist. Jaluta Ähijärve äärsel puisniidul, piilu lasterajale jäävatesse pesakastidesse, suundu Suuremäele, puhka jalgu suitsusauna trepil ja naudi õhtupäikeses kauneid vaateid järvele.

Neljakilomeetrine Ähijärve teerada on põgusaks tutvuseks Karula looduse ja ajalooga kindlasti parim. Rada kulgeb mööda kunagisi käidavaid teid heinamaateel, Ähijärve kallasrajal, jalgrajal, laudteel, metsateedel, hobuseteedel ja kruusateel. Maikuine rohelus ja raja äärde jääv õiteilu koos rõkkava linnulauluga annab oma osa.
Ähijärvelt saavad alguse ka mööda rahvusparki kulgevad pikemad matkarajad nii jalgsi- kui jalgrattaga läbimiseks ja läbi Eesti kulgev 820 km pikkune RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.

Karula rahvuspargi keskusest edasi Saru poole sõites jääb nelja kilomeetri kaugusele Peräjärve metsarada, mis tutvustab peaasjalikult metsakooslusi ja annab ülevaate metsade erinevatest kasutusviisidest läbi aegade. Ringikujuline ja samuti neljakilomeetrine Karulale omasel künklikul maastikul kulgev rada juhatab matkaja läbi eri metsatüüpide: laane-, palu-, raba-, nõmme- ja lodumetsa. Eri metsatüüpide kevadine rohelus, rõkkav linnulaul ja raja ääri palistavad kevadõied on uudistamist ja avastamist väärt!

Galerii vaatamiseks kliki pildil.