Edela-Eesti ootab looduskauneid paiku külastama ja avastama

Rannikumeri, rannaniidud, vaheldusrikkad metsad, meeliköitvad rabad ning kohalikud looduskaunid paigad iseloomustavad Edela- Eestit kõige paremini.
Võttes Pärnust mööda Via Balticat suuna Ikla poole, leiab iga teelolija nii mõnegi toreda koha, kus jalutada ja loodust nautida.

Just selles piirkonnas on ainulaadne võimalus kogeda Edela-Eestile iseloomulikke maastikke: jalutada nõmme-ja palumetsaga kaetud luidetel ja rabas Rannametsa –Tolkuse looduse õpperada, sulistada madalas rannikumeres Krapi telkimisalal, Lemme telkimisalal või uidata rannamännikust rannaniidule, kuulata linnulaulu ja nautida merevaadet Kabli looduse õpperajal. Siinsel Liivi lahe rannikul kohtab alati linde, keda vaadelda nii vees kui maapeal, nii et binokkel oleks asjakohane kaasa võtta.
Edasi liikudes soovitame suuna võtta Häädemeestelt Kilingi-Nõmme poole, et põigata Laiksaare loodusrajale, mis kulgeb liigirikkas ja vaheldust pakkuvas Rannametsa jõe lammimetsas. Rajale jääb mitmeid purdeid, suuri uhkeid puuhiiglasi ja umbes raja keskelt leiab matkasell ühe mõnus metsaonni, kus jalgu puhata ja linnulaulu kuulata.
Liikudes läbi Laiksaare küla ca 7 kilomeetrit, pöörates paremale leiate end Rae järve matkarajalt, Rae järve telkimisalalt. Siin on looduskaunis ja vaheldusrikas maastik, kus mõnusalt jalutada ning rahu ja vaikust nautida. Jälgida metsloomade ja –lindude elutegevust, kalastada ja soojemal ajal ujuda. Kindlasti on see koht, kust leiab avastamisrõõmu nii fotohuviline kui ka lastega pere. Hea õnne korral võib kohata jäälindu ja silmata kobrast.
Pärast Rae järve äärset kosutavat jalutuskäiku soovitame suuna võtta veel kord Kilingi-Nõmme poole ja teha tutvust Kilingi-Nõmme metsarajaga, kus saab rahulikus tempos liikuda, loodust vaadelda ja nautida või hoopiski Kilingi-Nõmme metsamaja õuel avatud katusealuses metsaklassis kodust kaasa võetud head ja paremat nosida või grillida.
Või võtke suund Läti piiri lähedale, kuhu jääb Eesti üks vanimaid ja paremini uuritud raba, Nigula raba ja Nigula looduskaitseala. Parim viis selle alaga tutvumiseks on, kui läbid Nigula raba õpperaja, mis algab raba lääneservast Nigula järve lähedalt ja kulgeb mööda lageraba kuni kõige suurema rabasaareni – Salupeaksini. Seal võib näha salumetsa, mis on jäänuk soojast ja niiskest kliimast 5-6 tuhat aastat tagasi. Vaatetornist avanevad vaated lagerabale ja suur tõenäosus on kohata mõnd lindu või looma. Võtke aega, et puutumata loodusega kohaneda ja ärge laske sookollidel end eksitada.
Kindlasti soovitame suuna võtta ka Pärnust lääne poole, et külastada ühte Eesti ja kogu Euroopa suurimat Nedrema puisniitu.
Või miks mitte minna jalutuskäigule rikkaliku ajaloo -ja kultuuripärandiga maalinna Soontagana telkimisalale.
Vaatamist väärt on Kolga looduse õpperada oma metsastunud luidete ja vuliseva ojakesega.

Mitmelgi rajal: Kilingi- Nõmme metsarada, Laiksaare loodusrada, Kabli looduse õpperada, on sul võimalus nutikalt matkata mängides nutimängu!

Toredaid avastusi, liigu ja käitu looduses targalt!


Galerii vaatamiseks kliki pildil