Kiidjärve külastuskeskus

Külastuskeskus asub maalilise Ahja jõe kaldal Kiidjärve külas Kiidjärve-Kooraste puhkeala südames, ümbritsetuna ajaloo ja kauni looduse vaatamisväärsustega: taevaskojad, „sipelgariik“, Valgesoo raba ja Roiupalu põlismets.
Kas tuled jalgsi, rattaga, auto, bussi või rongiga – siin saad ringi vaadata, jalgu puhata ning uurida, et kuhu ja kuidas edasi. Võimalik on rentida ruume seminaride ja nõupidamiste korraldamiseks.
Huvilised saavad uudistada väljapanekuid ja näitusi, vaadata loodusfilme ja registreeruda loodusõppeprogrammidele. Külastuskeskuse õuealal asuvas väliõppeklassis on võimalik tutvuda metsatüüpide ja -eluringiga. Keskuse juurest saab suunduda 2,5 km pikkusele Roiupalu õpperajale või 11,8 km pikkusele Kiidjärve-Taevakoja-Kiidjärve matkarajale.
Külastuskeskusest saab teavet RMK puhke-ja matkavõimaluste kohta, samuti saab osta RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade kaarte ning meeneid.
Pakume erinevaid loodusõppeprogramme ja retki üldhariduskoolidele, lasteaedadele ja ka täiskasvanutele ning korraldame metsa-ja loodusteemalisi üritusi.
Telefon+372 676 7122
E-postinfo.kiidjarve@rmk.ee
Lahtiolekuajad01.09-31.05 K-R 10.00-15.00
01.06-31.08 E-P 10.00-17.00
Objekti tüüpKülastuskeskus
Parkimisvõimalusedkülastuskeskuse juures
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • tasulised loodusõppeprogrammid
  • teabematerjalid ja info Kiidjärve-Kooraste ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda keskuse väljapaneku ja teabekoguga
  • võimalik korraldada teema- ja õppepäevi Kiidjärve külastuskeskuses ja loodusõpperadadel
  • võimalik rentida saali nõupidamiste, seminaride ja koolituste korraldamiseks, hind 15 €/tund (kuni 3 tundi) või 70 €/päev.

Näitused

Telkimisvõimalus Külastuskeskuse läheduses Sõnajala lõkkekohas ja Palojärve telkimisalal 12 km kaugusel.
Lõkkekoht on
Invavõimalus Külastuskeskuse I korrusel, olemas inva WC
Matkavõimalus Külastuskeskuse juurest algavad Roiupalu õpperada (2,5 km) ja Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve matkarada (11,8 km). Lähiümbruses Laari metsanduslik õpperada (3,7 km), Valgesoo õpperada (1,9 km), Taevaskodade matkarada (3 km), Kiidjärve kuklasterada (1 km). Külastuskeskus jääb RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateele.
VaatamisväärsusedPõlvamaa ülikaunis maastik koos kuulsate taevaskodade, Kiidjärve Kuklaste  kuningriigi, Valgesoo raba ja teiste looduse ning pärandkultuuri aaretega. Kiidjärvel on säilinud ka mõisa-ajalugu: looduskaitse all olev Kiidjärve mõisa park, mõisa ait-kuivati, kunagine Kassi kõrts. Külastuskeskuse juurest on vaadeldav Kiidjärve vesiveski (ehitatud 1914.a., eravaldus).
Talvine kasutusaastaringselt avatud
LisainfoPuudub kaardimakse võimalus
PiirangudKülastuskeskus asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (tel. +372 799 0900; louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKiidjärve küla, Põlva vald, Põlvamaa. Objekt nr 10 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule suur parkla. See on RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla. Viidad suunavad hoone juurde, mille jõepoolsel küljel asubki Kiidjärve külastuskeskus.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.139568
pikkuskraad: 27.019477
L-EST 97 x: 6448282 y: 677791